POTĘPIENI. PIEKŁO MADISON.

inspirowane powieścią Chucka Palahniuka „Potępieni”

Reżyseria:
zespół

Adaptacja tekstu:
zespoł

Scenografia:
Olga Ryl-Krystianowska, Joanna Martyniuk, Sara Sudoł

Kostiumy:
Joanna Martyniuk, Sara Sudoł

Muzyka:
Mikołaj Derentowicz

Produkcja:
MADHOUSE sp. z.o.o.

Występują:
Edyta Januszewska Madison
Olga Ryl-Krystianowska Archer
Żaneta Kurcewicz Babette
Michał Karwowski Leonard
Piotr Wiktorko Patterson
Łukasz Borkowski głos (gościnnie)

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Białymstoku.
Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda piekło?
Jeżeli potraficie gapić się godzinami w telewizor, to macie już pojęcie jak to jest być martwym...
Jeśli wierzyć statystyce piekelne otchłanie pochłaniają dziewięćdziesiąt osiem przecinek trzy procent prawników, czterdzieści pięć procent właścicieli agencji nieruchomości, dwadzieścia trzy procent rolników i – co nie powinno dziwić – blisko sto procent polityków, dziennikarzy i rudowłosych. Dziwić powinno natomiast nagłe pojawienie się wśród nich trzynastoletniej Maddy...
Wspominając piekło nasze myśli mimowolnie podążają w kierunku kręgów Dantego, pełnych ognia i demonów, ewentualnie odbijają się od ścian pokoju, w którym skazani na wieczne potępienie, swoją karę odbywają bohaterowie dramatu Sartra, przypominając nam, że piekło to przecież inni. Historia Madison, mimo znacznie mniejszego ciężaru gatunkowego, udowadnia, że doświadczenie piekła może być przeżyciem dużo bardziej prozaicznym i bliższym nam samym, niż mogło się to do tej pory wydawać.
„Potępieni. Piekło Madison.” to mała forma teatralna, łącząca w sobie najlepsze cechy teatru żywego planu oraz teatru formy, w której adepci aktorstwa w brawurowy i niepozbawiony młodzieńczej pasji sposób, stawiają pierwsze kroki w zawodowej karierze. Projekt jest także pierwszym, zakrojonym na tak szeroką skalę, przedsięwzięciem, w którym udział biorą przedstawiciele wszystkich wydziałów Akademii Teatralnej z Warszawy i Białegostoku.