SZKOŁA TEATRU WIZUALNEGO
Dyrektor: Yuval Rimon
Yad Harusim 4
Talpiyot
Jerusalem, Israel
(PO Box 53427, Jerusalem 91531)
telefon: +972 2 673 34 35
fax: +972 2 672 79 38
e-mail: prod@visualtheater.co.il
www.visualtheater.co.il
Szkoła Teatru Wizualnego kształci artystów i profesjonalistów w dziedzinach sztuk scenicznych i wizualnych. Jest jedyną tego rodzaju instytucją w Izraelu oraz jedną z niewielu na świecie, oferującą interdyscyplinarne studia z zakresu miedzy innymi sztuki scenicznej, teatru ruchu, przedstawień multimedialnych, sztuki wideo, lalkarstwa i wizualnej oprawy scenograficznej. Teatr wizualny w wyjątkowy sposób łączy sztuki sceniczne i wizualne, tworząc nowy język teatralny, którego każdy składnik - przestrzeń, ruch, głos lub dźwięk - może być równie ważny jak sam aktor i obraz człowieka.

DIALOGI

YERMA

Koncepcja i wykonanie: Maayan Resnik

Tematem scenki są konfliktowe relacje między dwiema kobietami. Przedstawia ona związek matki i córki, w którym matka (lalka) stanowi czynnik represyjny, stale obecny w życiu córki granej przez prawdziwą aktorkę-lalkarkę. Córka zmaga się z pragnieniem zrozumienia i dorosłości do momentu, w którym siły uczuć zmieniają kierunek, a konflikt zostaje rozwiązany.

BABCIA NA KÓŁKACH
Koncepcja i wykonanie: Ofir Zveibil

Scenka traktuje o miłej starszej pani (lalka) i jej dużo młodszym przyjacielu (lalkarz), który zabiera ją do parku na lekcję jazdy na rolkach. Cały czas toczy się między nimi rozmowa, w której młody człowiek przekonuje starszą panią do pokonania strachu, a starsza pani opowiada o dawnych czasach. Nostalgia za przeszłością przywołuje w niej wspomnienie zmarłego męża oraz potęgi miłości. Potęgi, która teraz napełnia ją zaskakującą odwagą.


USTA

Koncepcja i wykonanie: Yaara Goldring

Scenka opowiada o kobiecym pragnieniu wyzwolenia się spod tłumionej seksualności. Rolę kobiety gra aktorka-lalkarka, a seksualność, zawczasu ukryta i powoli doprowadzająca kobietę do wolności, przedstawiana jest przez lalkę.

Czas trwania: 40 min

Przedstawienie: czwartek, 24 VI 2004, 9.30 i 11.00 (Białostocki Teatr Lalek)

Powrót